آمار

هر آنچه باید در مورد ثبت برند یا علامت تجاری بدانید(بخش اول)

ثبت برند

هر آنچه باید در مورد ثبت برند یا علامت تجاری بدانید(بخش اول)

ثبت برند یا علامت تجاری

فرآیند ثبت برند یا علامت تجاری که یکی از مراحل تکمیل و نهایی‌سازی ثبت شرکت یا محصول است،توسط مدیریت سازمان ثبت اسناد انجام می‌شود.

ثبت برند که در اسناد قانونی و اصطلاحات ثبتی تحت عنوان ثبت علامت تجاری شناخته می‌شود، یکی از مراحلی است که شرکت‌ها و سازمان‌ها برای تحکیم مالکیت معنوی خود روی نام، علامت و طراحی محصولات خود انجام می‌دهند.

با توجه به این که اکثر فعالیت‌های ثبت و قانونی‌سازی فعالیت شرکت‌ها به‌صورت آنلاین انجام می‌شود، نیاز به مراجعه‌ی حضوری در این فرآیندها به حداقل رسیده است. از طرفی، آموزش‌های لازم برای انجام این فرآیندها، از طرف سازمان‌های مسئول و در همان سامانه‌های ثبت و پیگری موجود است. اما چالش موجود پیش روی شرکت‌ها، نامنظم بودن نسبی آموزش‌ها و همچنین تاکید بیش از حد آنها به استندات و اصطلاحات قانونی است که لزوما برای صاحبان استارتاپ‌ها قابل فهم نیست.

انجام این فرآیند برای شروع قانونی فعالیت کسب‌وکارها الزامی نیست، اما پیشنهاد می‌شود بنیان‌گذران استارتاپ‌ها و تولیدکنندگان محصولات، برای بهبود فعالیت خود در فضای کشور، نسبت به انجام این کار اقدام کنند.

چنانچه سوال درباره ثبت برند و یا ثبت شرکت دارید و یا برای مشاوره رایگان در زمینه ثبت برند با متخصصین ما تماس بگیرید.

تلفن های تماس : ۱۰۵۸ ۹۳۷ ۰۹۱۲ _ ۴۷۹۲ ۹۲۵ ۰۹۱۲ _ ۷۶۲۳ ۲۸۴۲ ۰

پیشنهاد ما مراجعه به مشاورین امور ثبت اسناد و استفاده از راهنمایی های این افراد است اما اگر کسب و کار نوپایی دارید که تامین هزینه برون سپاری کامل فرایند ثبت را ندارید، با خواندن این مقاله میتوانید در جوانب مختلف ثبت برند سنجیده تر عمل نمایید.

 

با خواندن این مقاله از اشتباهات احتمالی در انتخاب نام برند تجاری خود جلوگیری کنید

 

brand awareness 1 300x117 - هر آنچه باید در مورد ثبت برند یا علامت تجاری بدانید(بخش اول)

برند چیست و چرا باید آن را ثبت کنیم

برند یا علامت تجاری، در تعریف قانونی، نشانی است که کالای تولیدی یا خدمات ارائه شده توسط یک شرکت را از کالاها و خدمات شرکت‌های دیگر متمایز کند. منظور از نشان، هرگونه محتوای بصری است که باعث تمایز محصولات میشود. درواقع لوگوی محصول و خدمات که شامل نام آن باشد، نوعی برند به حساب می‌آید.

اصطلاح دیگر، علامت جمعی است که برای ثبت برندی با محصولات و خدمات متنوع ثبت می‌شود. صاحبان کسب‌وکار با ثبت علامت جمعی، محصولات و خدماتی و حتی کیفیت آنها را از موارد مشابه متمایز می‌کنند. به بیان دیگر نظارت بر هر محصول و خدمات عرضه شده توسط علامت جمعی، بر عهده‌ی مالک آن است.

چرایی ثبت برند و نیاز شرکت‌ها به انجام این فرآیند، عموما توسط آنها شناخته شده است. شرکتی که چند محصول تولید می‌کند، با ثبت برند برای هریک از آنها، متمایز کردن این موارد را آسان می‌کند بنابراین یکی از دلایل مهم برای انجام این کار، متمایز کردن محصولات و خدمات شرکت از یکدیگر است.

ثبت قانونی برند برای محصولات، فرآیندهای بازاریابی و تبلیغات را تسهیل میکند. علاوه بر آن، می‌توان امتیاز برند را به افراد دیگر واگذار کرده و جریان درآمدی جدیدی را برای شرکت تامین کرد.

برای اعطای نمایندگی، ثبت برند یکی از الزامات قانونی است.

از طرفی، شرکتی که یک برند ثبت شده را در کنار نام خود می‌بیند، نوعی دارایی ارزشمند را به کسب‌وکارش اضافه کرده است.

شرکت‌ها با ثبت برند خود، حمایت یک سازمان قانونی و زیر نظر قوه‌ی قضاییه را برای خود تامین می‌کنند تا در صورت بروز اختلافات، مرجعی موثق برای حل آنها وجود داشته باشد.بنابراین مهم‌ترین دلیل و مزیت ثبت برند و علامت تجاری، حمایت‌های صورت گرفته از طرف سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است.

یکی از مهم‌ترین حمایت‌هایی که توسط سازمان ثبت از علائم تجاری برای حل بسیاری از مشکلات بازاریابی، نفوذ در بازار و افزایش فروش شرکت‌ها می شود،  جلوگیری از تولید محصولات مشابه یا با نام‌های گمراه‌کننده و نزدیک به محصول ثبت شده است.

محصولی که برند ثبت شده نداشته باشد، به‌راحتی توسط رقبا یا گروه‌های غیرقانونی کپی‌برداری شده و به بازار عرضه می‌شود. که اگر این محصولات با کیفیت باشند موجب کاهش فروش شرکت میشود و اگر کیفیت نامناسبی داشته باشند شهرت شرکت زیرسوال میرود.

در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که ثبت برند و علامت تجاری برای محصول یا شرکت، در هر کشور و بازار مقصدی، قوانین خاص خود را دارد. در نتیجه، صاحبان کسب‌وکارها برای ثبت برند، ابتدا باید بازار عرضه‌ی محصول را پیدا کرده و سپس نسبت به ثبت آن اقدام کنند. در این مطلب، تنها قوانین ثبت برند برای بازار ایران بررسی شده است.

قوانین ثبت برند

ثبت برند

همان‌طور که گفته شد، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مجری فرآیند ثبت علامت تجاری در ایران است. این سازمان، برای هر نوع ثبت اسناد و املاک، قوانین روشن و مشخص دارد که به تفصیل در وبسایت‌های مخصوص هر نوع از ثبت قابل مشاهده است. برخی از قوانین آسان و قابل فهم را در اینجا بیان میکنیم.

اولین مورد مهم برای ثبت برند، انتخاب کلمات و عبارات مناسب، برای توصیف آن است. اگر کلمات و عبارت‌ها قابلیت ثبت شدن را نداشته باشند، قطعا توسط سازمان ثبت، مردود خواهند شد.

استفاده از کلمات با معنی عام و عبارت‌های توصیفی در برند مجاز نیست.

کلمات عام یکی از موارد ممنوعه برای استفاده در برند هستند. به بیان دیگر، شرکت‌ها نمی‌توانند از کلماتی که معنی و استفاده‌ی عمومی در میان مردم دارند (مانند هوا، آب و …) برای علامت تجاری خود ثبت کنند. نکته‌ی قابل توجه این که کلمات توصیفی (مانند بهترین، کلاسیک، خاص و …) نیز نباید در علامت تجاری مورد درخواست، وجود داشته باشند. البته می‌توان در بعضی موارد از آنها استفاده کرد مثلا اگر این کلمات، بخشی از یک نشان خاص باشند و شرکت ارائه‌کننده، الزامی به انحصاری کردن این کلماتِ برندش نداشته باشد.

 

اگر کسب و کار انلاین یا خانگی دارید حتما به این مسائل حقوقی هم توجه فرمایید

 

علامت‌های و کلمات گمراه‌کننده نیز نباید در نام تجاری استفاده شوند. به‌عبارت دیگر نشان تجاری محصول نباید خریدار را در مورد منبأ، محل تولید، کیفیت، کارایی یا موارد دیگر گمراه کند. نکته‌ی واضح دیگر نیز ممنوعیت ثبت کلمات و عبارت‌های توهین‌کننده یا خلاف عرف عمومی است. به‌علاوه استفاده از علامت‌های رسمی دولتی یا کشورهای دیگر نیز ممنوع است.

ثبت برند

مهم‌ترین نکته و قانون در ارائه‌ی درخواست ثبت برند نیز به تعریف برند باز می‌گردد. نشان تجاری شما نباید مشابه نشان تجاری محصول یا خدمات شرکت دیگر باشد. حتی ترجمه‌ی عینی برندهای مشهور نیز موجب رد شدن آن می‌شود. به‌علاوه، برندهایی که پیش از این برای محصولات دیگر با کارایی متفاوت ثبت شده‌اند، برای تایید به مراحل و قوانین اضافه‌ای وابسته هستند.

در مورد حقوقی که به‌خاطر ثبت علامت به مالک آن برند داده می‌شود، مهم‌ترین مورد، اجازه‌ی استفاده از برند است که تنها با مجور کتبی مالک آن ارائه می‌شود. اگر هر فردی بدون کسب مجوز از برند ثبت شده استفاده کند، مالک اختیار شکایت و پیگیری‌های قانونی را خواهد داشت.

برندهای ثبت شده در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، تنها برای محصولات تولید و عرضه شده در داخل ایران معتبر هستند. در واقع نکته‌ی مهم در مورد ثبت برند و حقوق مالکیت آن این است که این حقوق، برای اقدامات مرتبط با کالاهای وارد شده به ایران توسط مالک برند، قابل پیگیری نیستند.

در مورد زمان اعتبار برندهای ثبت شده نیز، قانون‌گذار مدت ۱۰ سال را در نظر گرفته است. پس از این مدت، مالک برند می‌تواند با پرداخت هزینه های مقرر نسبت به تمدید زمان مجوز اقدام کند. مهلت ارفاقی ۶ ماهه نیز پس از پایان دوره‌ی ۱۰ ساله شروع و برای پرداخت هزینه‌های تمدید و جریمه در نظر گرفته شده است.

چنانچه سوال درباره ثبت برند و یا ثبت شرکت دارید میتوانید از طریق تماس‌باما با ما در ارتباط باشید.

امور ثبتی کاری حساس و نیازمند دانش تجربی هست و بارا پیش آمده که افراد یا شرکت‌هایی به علت اشتباهات جزئی درفرایند ثبت مدتزمان زیادی را بدون کسب تجربه نتیجه مطلوب تلف کرده اند.

ما در ثبت ای تی با وجود متخصصان، این فرایند را به بهترین شکل و در کوتاه ترین زمان برای شما انجام میدهیم.

برای مشاوره در امور ثبتی با ما تماس بگیرید.

تلفن های تماس : ۱۰۵۸ ۹۳۷ ۰۹۱۲_ ۴۷۹۲ ۹۲۵ ۰۹۱۲_ ۷۶۲۳ ۲۸۴۲ ۰۲۱۲

در بخش دوم مراحل ثبت برند را ببینید…

بهاره بهروز
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت